cropped-svab2.jpg
Prilákala vaša domácnosť šváby?

Pomocou efektívnej dezinsekcie nezostane po nich ani stopa!

cropped-plostica1.jpg
Znepríjemňujú vám život ploštice?

Zlikvidujeme ich dôsledne a účinne!

potkan
Neviete si rady s potkanmi a myšami?

Poradíme si s nimi pomocou dômyselných hubiacich prostriedkov!

mravec1
Nasťahovali sa k vám usilovné mravce?

My ich usilovne presvedčíme, že sú na nesprávnom mieste!

previous arrow
next arrow
Shadow

Deratizácia - Dezinsekcia - Dezinfekcia

Spoľahlivá a diskrétna likvidácia potkanov, myší, ploštíc, švábov, mravcov, ôs a všetkých ostatných druhov škodcov.

Likvidujeme škodlivých hlodavcov ako potkany alebo myši.

Deratizácia je komplex opatrení zameraných na ničenie zdraviu nebezpečných a hospodársky škodlivých hlodavcov za účelom ochrany ľudského zdravia a zabráneniu ekonomickým škodám, ktoré hlodavec spôsobuje. Premnoženie živočíšnych škodcov môže ohroziť verejné zdravie salmonelózami, leptospirózou, tularémiou, týfusom, cholerou, či morom. V súlade s biologickou aktivitou hlodavcov odporúčame vykonávať deratizačné zásahy minimálne dvakrát ročne v obdobiach: jar a jeseň. Jarná deratizácia je dôležitá práve preto, že potkany sú po zime vyhladované a v snahe nájsť si čo najviac potravy, sa snažia dostať čo najbližšie k zdrojom svojej obživy. Jesenná deratizácia je dôležitá preto, že pred zimou si potkany hľadajú teplejšie miesta a vhodné úkryty na prezimovanie, aby mohli v pokoji prežiť tvrdšie podmienky zimy.

Likvidujeme škodlivý, závažný a obťažujúci hmyz.

Používame požerové nástrahy alebo bariérový postrek – čo znamená, že chemickým postrekom vytvoríme bariéru, po ktorej hmyz prejde a hynie. Prevažne sa jedná o hmyz žijúci v blízkosti človeka (šváb, rus, blcha, ploštica, mravec, mucha), ktorý má hygienický význam, prenáša choroby alebo spôsobuje škodu. Dezinsekcia sa vykonáva pomocou dotykových alebo systémových prípravkov. Ich použitie závisí od miesta výskytu škodcu. Používame len prípravky, ktoré sú legislatívne schválené, sú šetrné k ľuďom, s najnižším negatívnym vplyvom na životné prostredie pri zachovaní vysokej účinnosti.

Odstraňujeme choroboplodné a nežiadúce mikroorganizmy.

Na dezinfekciu používame postrekové a chemické prípravky, ktoré je možné aplikovať aj za prevádzky v potravinárskych podnikoch, nemocniciach, domovoch sociálnych služieb, reštauráciách alebo školách, ale aj všade tam kde je proces dezinfekcie potrebný vzhľadom k zvýšenému pohybu ľudí, zvierat alebo zvýšenej pravdepodobnosti výskytu rôznych možných prenosných ochorení bakteriologického pôvodu. Pri dezinfekcii sa vychádza zo znalosti ciest a mechanizmu prenosu nákazy a možností ovplyvnenia účinnosti dezinfekcie faktormi vonkajšieho prostredia a odolnosti mikroorganizmov.

Potkany

Potkan patrí medzi najinteligentnejšie hlodavce v prírode a je schopný prežiť aj pôsobenie dômyselných hubiacich prostriedkov. Preto sa stal súčasťou všetkých veľkých miest a ľudských obydlí , kde omnoho jednoduchšie nájde potravu a vhodné podmienky na prežitie. Je aktívny hlavne v noci, najviac po zotmení a pred východom slnka.

Myši

Myš domová je malý všežravý hlodavec aktívny najmä za súmraku a v noci, žijúci v menších spoločenstvách. Zvyčajne sa dožíva veku 1 až 2 roky. Rozmnožuje sa 4 až 8 krát ročne, pričom v jednom vrhu je zvyčajne 4 – 9 mláďat. Vďaka tomu sa môžu veľmi rýchlo premnožiť.

Ploštice

Ploštica posteľná je otravný hmyz, ktorý znepríjemňuje život ľuďom hlavne v noci. Keďže ploštica je svetloplachá, v noci je najaktívnejšia. Veľmi rýchlo sa rozmnožuje a spôsobuje nepríjemné svrbivé štípance, na ktoré má mnoho ľudí alergickú reakciu. Ploštica sa väčšinou živí ľudskou krvou, v prípade nedostatku potravy aj zvieracou.

Mravce

V našich domácnostiach sa vyskytuje niekoľko druhov mravcov a každý z nich má charakteristický spôsob správania a dorozumievania sa. Niektoré druhy mravcov majú aj viac kolónii a to z dôvodu udržiavania životných funkcií hniezda a potomkov ich druhu.
Jedinou cestou ako sa mravca čierneho, faraónskeho či červeného zbaviť sú chemické opatrenia – mravce zanesú prípravok aj do hniezda, čím vyhubia celú kolóniu aj s kráľovnou.

Šváby

Šváby sú lákaní vlhkom, temnotou a teplom. Navyše ich môžu prilákať omrvinky aj jedlo na zemi alebo snáď na pracovnom stole. Zdržujú sa tiež pod spotrebičmi. Dokonca aj povaľujúci sa kartón, noviny a ďalší neporiadok okolo domu je môže prilákať.
Šváby prenášajú choroby, môžu kontaminovať povrchy vo vašom dome a dokonca aj pridávať alergickým reakciám niektorých členov rodiny.

Mole

Potravinová moľa je v skutočnosti zavíjač múčny a jeho veľkosť je 10 – 14 mm, má striebristo hnedé krídla so škvrnami. Vďaka tomu je medzi potravinami takmer neviditeľná. A ešte náročnejšie je nájsť jej vajíčka, ktoré vyzerajú ako maličké čierne bodky.
Skúseností ľudí, ktorí už s nimi mali tú česť vravia, že potravinovým moliam chutí asi naozaj všetko.

Blchy

Blcha je druh malého celosvetovo veľmi rozšíreného bezkrídlového hmyzu. Tento hmyz hrdzavo hnedej až čiernej farby dosahuje veľkosti 1,5 až 3,5 mm. V zadnej časti splošteného tela sa nachádzajú zadné skákavé nožičky, ktoré im dopomáhajú skákať do väčších vzdialeností. Blchy sa živia krvou svojho hostiteľa, pričom ich nároky na kvalitu krvi sú minimálne. Niektoré druhy bĺch sú schopné bez potravy prežiť len pár hodín (blcha mačacia), iné takmer rok (blcha ľudská).

Osy

Osie hniezdo má vakovitý tvar a stavajú si ho z požutého dreva zmiešaného so slinami. Hľadajú preň suché miesto, napríklad pod krovom strechy, prístrešku alebo v dutine stromu. Živia sa prezretým ovocím, nektárom z kvetov, no veľkým lákadlom sú pre ne aj sladké ľudské dobroty. Svoje larvy kŕmia ulovenými a rozžutými muchami, húsenicami a ďalším hmyzom. Ide o prirodzených predátorov, ktorí majú svoj prínos pre udržanie rovnováhy.

Spoločnosť Deratikon s.r.o. poskytuje profesionálne služby v oblasti deratizácie, dezinfekcie a dezinsekcie v priemyselnej a komunálnej sfére, ale aj v domácnostiach. Zabezpečujeme komplexné riešenia v problematike ochrany proti všetkým škodcom pomocou moderných prípravkov a bezpečných technológií s ohľadom na životné prostredie.

Deratikon je člen Cechu profesionálov DDD na Slovensku.

Alebo nám napíšte a zavoláme Vám

NAPÍŠTE NÁM - ZAVOLÁME VÁM

Nitriansky kraj

nitra@deratikon.sk

Bratislavský kraj

bratislava@deratikon.sk

Trnavský kraj

trnava@deratikon.sk